Lana Pudar osvojila srebro na Svjetskom kupu u Budimpešti

admin
0 0
Read Time:42 Second

Bh. plivačica Lana Pudar je nastavila nizati uspjehe osvojivši srebro na Svjetskom kupu u Budimpešti. Pudar je do nove medalje stigla osvojivši drugo mjesto u utrci na 200 metara delfin na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Bh. sirena je do ovog uspjeha stigla ostvarivši vrijeme 2:08.19. Kineskinja Zhang Yufei je opravdala ulogu apsolutne favoritkinje i na superioran način je osvojila zlatnu medalju, te je oborila rekord Svjetskog kupa s vremenom 2:05.65, piše Klix.ba.

Yufei je bila brža od Lane za dvije i pol sekunde, a bh. plivačica je trećeplasiranu Boglarku Kapas iza sebe ostavila za više od dvije sekunde.

U finalu su se natjecale i Anja Crevar, Ana Monteiro, Dalma Sebestyen, Mira Miszlai i Glenda Abonyi-Toth.

Lana će već sutra ujutro ponovno u bazen kada će se natjecati u kvalifikacijama na 50 metara delfin.