Pudar osvojila bronzu i postavila juniorski rekord Evrope na EP-u u rumunskom Otopeniju

admin
0 0
Read Time:32 Second

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je bronzanu medalju i postavila juniorski rekord  u disciplini 200 metara delfin na Europskom prvenstvu u malim bazenima u rumunskom Otopeniju.

Pudar je osvojila treće mjesto s vremenom 2:04.55. Zlatna medalja pripala je Nijemici Angelini Kohler koja je ostvarila vrijeme 2:03.30, dok je srebro osvojila danska takmičarka Helena Rosendal Bach s vremenom 2:03.86.

Pored njih u finalu su nastupile još Emily Large (Velika Britanija), Laura Lahtinen (Finska), Alessia Polieri (Italija), Amina Kajtaz (Hrvatska) i Katja Fain (Slovenija).

Pudar će na ovom prvenstvu nastupiti i u disciplini 100 metara delfin, a kvalifikacije su zakazane za sutra.