admin
0 0
Read Time:37 Second

Španjolska je prvi finalist ovogodišnjeg Europskog prvenstva.

U polufinalu je preokretom pobijedila Francusku 2:1. Francuzi su poveli ranim golom Randala Kola Muanija, da bi pogotkom rezultat poravnao Lamine Yamal.

Preokret i pobjedu Španjolcima donio je Dani Olmo, bivši igrač Dinama.

Francuska je u drugom dijelu pokušala doći do izjednačenja, ali u 45 minuta nije uspjela stvoriti nijednu čistu priliku za postizanje pogotka. Imala je tek nekoliko poluprilika nakon prekida, a u 86. minuti Mbappe je uspio pobjeći po lijevoj strani, što se na ovom susretu nije događalo često, ali je pucao neprecizno.

Španjolska je tako izborila svoje peto finale europskih prvenstava, a dosad je tri puta bila prvak. U ovogodišnjem finalu protivnik će joj biti bolji iz ogleda Engleske i Nizozemske.