Pogledajte koliko je Hrvatima narasla plaća u godinu dana

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 42 Second

Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama u Hrvatskoj za listopad iznosila je 1.178 eura, što je na godišnjoj razini nominalno više za 14,6, a realno za 8,3 posto, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS) objavljeni u srijedu.

U odnosu na plaću za rujan ove godine, prosječna neto plaća za listopad bila je nominalno viša za 1,9 posto, a realno za 1,4 posto.

Najviša prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama za listopad isplaćena je u zračnom prijevozu, 1.856 eura, a najniža u proizvodnji odjeće, 756 eura.

Prema izvješću DZS-a, medijalna neto plaća za listopad iznosila je 1.014 eura, što znači da je polovica zaposlenih imala manje, a polovica više od toga iznosa.

Prosječna mjesečna bruto plaća po zaposlenome u pravnim osobama za listopad iznosila je 1.630 eura, što je u odnosu na rujan nominalno više za 2,1 posto, a realno za 1,6 posto.

Na godišnjoj je razini prosječna bruto plaća nominalno viša za 16,8 posto, a realno za 10,4 posto.

Kao i kod neto plaće, najviša prosječna mjesečna bruto plaća po zaposlenome u pravnim osobama za listopad bila je u zračnom prijevozu, u iznosu od 2.693 eura, a najniža u proizvodnji odjeće, u iznosu od 990 eura.

Za razdoblje od siječnja do listopada ove godine prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama iznosila je 1.138 eura, što je u odnosu na isto razdoblje lani nominalno više za 12,8 posto, a realno za 3,8 posto.

U listopadu je bilo prosječno 175 plaćenih sati, što je u odnosu na rujan više za 4,8 posto.

Najveći broj plaćenih sati bio je u djelatnosti vodni prijevoz (186), a najmanji u djelatnosti socijalne skrbi bez smještaja (152).

Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po satu za listopad iznosila je 6,60 eura, što je u odnosu na rujan niže za 2,2 posto, a u odnosu na isti mjesec prethodne godine više za 9,8 posto.

Večernji.ba

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Next Post

Ograničenje brzine na njemačkim autocestama je sve izvjesnije

Dugo se raspravlja o ograničenjima brzine na njemačkim autocestama. Na nekim dionicama još nema ograničenja, ali to bi se moglo promijeniti. Čini se da bi ograničenje brzine (vjerojatno 130 km/h) moglo biti nametnuto zbog klimatskih razloga. Presuda Višeg upravnog suda Berlin-Brandenburg, temeljena na tužbi udruge za zaštitu potrošača Deutsche Umwelthilfe […]

Pretplatite se