Napokon otkriveno: Evo zašto vrećice čipsa nikad nisu pune do kraja!

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Živcira vas kada kupite čips, otvorite ga i vrećica skoro pa prazna? Za to postoji jako dobro obrazloženje.

Ako volite jesti čips, sigurno ste primijetili da vrećice čipsa nikad nisu pune. No za to postoji vrlo dobar razlog. Bilo da otvorite malu vrećicu čipsa ili veću za zabavu da biste nahranili i prijatelje, uvijek je pomalo razočaravajuće vidjeti da je ona daleko od pune.

Iako biste mogli pretpostaviti da je vrećica samo djelomično napunjena kako bi se tvrtke imale veći profit, to također ima veze s iskustvom potrošača, piše Reader’s Digest.

Naime, u vrećicama se ostavlja prostora kako se čips ne bi oštetio. Put od tvornice u kojima se čips proizvodi i pakira do vašeg stola je prilično dug. Kompanije namjerno ostavljaju prazan prostor u vrećici kako se čips ne bi smrvio i kako ne bi preostale samo mrvice.

U vrećice čipsa se dodaje i dušikov plin koji čips održava svježim. Ako bi se vrećice napunile običnim plinom, čips bi se vrlo brzo pokvario i postao bi mekan. Dušik je prirodni plin i potpuno je bezopasan, a pokazalo se i da poboljšava okus čipsa.

“Osim ako se čips prodaje vakuumski zatvoren, stvarno nema načina da se zaobiđe vrećica punjena dušikom”,  Kitchen Cabinet Kings rekao je za Today: Dakle, sljedeći put kada otvorite vrećicu čipsa samo da biste pronašli znatno manje čipsa nego što ste očekivali, znajte da to nije bez dobrog razloga. Zbog manje količine čipsa u vrećici dobit ćete bolju porciju i manje sitnih, slomljenih komadića.

Večernji.ba

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Next Post

Monilija – bolest koja prijeti koštičavim voćkama

Palež cvjetova i sušenje rodnih grančica na koštičavim voćakama u vrijeme cvatnje uzrokuje opasna gljivica iz roda Monilinia. Uzročnik napada pretežno koštičave voćke, posebno marelicu, višnju, šljivu i badem. Zaštita se provodi prskanjem voćaka u vrijeme cvatnje pripravkom Signum. Na području Hercegovine Monilinia najčešće šteti marelici, višnji i breskvi. U […]

Pretplatite se