Cijena zlata najviša u povijesti

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Na većini azijskih burzi cijene dionica su danas pale, a blago je pala i vrijednost dolara prema košarici valuta, dok je cijena zlata dosegnula najvišu razinu u povijesti. MSCI indeks azijsko-pacifičkih dionica, bez japanskih, bio je u 7:00 sati gotovo nepromijenjen u odnosu na jučer.

Pritom je na Tokijskoj burzi Nikkei indeks oslabio 0.3 posto, dok su cijene dionica u Šangaju i Južnoj Koreji pale oko 0.3 posto. U Hong Kongu i Australiji porasle su, pak, između 0.1 i 1 posto.

Kineske su burze posljednjih dana pod pritiskom zbog sporijeg nego što se očekivalo oporavka tamošnjeg gospodarstva.

Ostale burze u regiji prate, pak, jučerašnji rast Wall Streeta, pa su cijene dionica u Australiji dosegnule rekordne razine, a na Novom Zelandu najviše razine u dvije godine.

Ulagače su naime ohrabrili novi rekordi Dow Jones i S&P 500 indeksa. Jučer je, naime, Dow Jones skočio 1.85 posto, dok je S&P 500 porastao 0.64, a Nasdaq 0.20 posto.

Cijene su nafte, pak, pale. Cijena barela na londonskom tržištu skliznula je jutros 0.13 posto, na 83.65 dolara, dok je na američkom tržištu barel pojeftinio 0.12 posto, na 80.65 dolara.

Kako se očekuje smanjenje kamata u svijetu, posljednjih dana padaju prinosi na obveznice, a raste cijena zlata. Tako je jutros dosegnula najvišu razinu u povijesti – 2478 dolara po unci.

“To što zlato ove godine u različitim uvjetima pronalazi podršku vrijedi istaknuti. Nismo sigurni kako će se cijena kretati idućih mjeseci, no mogla bi se probiti iznad razine od 2500 dolara po unci”, kaže Vivek Dhar, strateg u Commonwealth Bank of Australia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Next Post

IDDEEA: U BiH uvođenje kvalifikacijskog elektronskog potpisa

Agencija za identifikacijske dokumente, evidenciju i razmjenu podataka Bosne i Hercegovine dobila je snažnu podršku od strane ambasadora nekoliko zemalja i međunarodnih privrednih komora koje djeluju u BiH za uspješno uvođenje kvalifikacijskog elektronskog potpisa. U zajedničkom otvorenom pismu podrške, ambasadori Sjedinjenih Američkih Država, Njemačke, Austrije, Švicarske i Švedske, zajedno s […]

Pretplatite se