Najezda poskoka u Hercegovini: Upozorenje izletnicima i beračima šipaka

0 0
Read Time:51 Second

Kako javljaju čitatelji Čapljinskog portala, ove jeseni na brdu u Šurmancima berači šipaka uočili su najezdu poskoka.

Ovi opasni stanovnici krša, čiji ugriz može biti smrtonosan, počeli su sve češće izlaziti iz svojih skrovitih kamenih pukotina, privučeni toplinom sunčevih zraka koje i dalje griju hercegovačke obronke.

Mještani i izletnici primijetili su da su zmije ove godine izuzetno aktivne i prisutne na brojnim stazama koje vode kroz šipražje i makiju.

Gdje mnogi zaljubljenici u prirodu često dolaze u potrazi za šipcima i jesenskim plodovima.

Upravo zbog toga, pozivaju se svi koji planiraju provesti dan u prirodi, bilo radi berbe ili uživanja u krajoliku, da budu izuzetno oprezni i izbjegavaju udaljavati se od uređenih staza.

Prema savjetima stručnjaka, poskoci su najaktivniji u periodu kasne jeseni, prije nego što zahlade noći kada se povlače u svoje skrovišta.

Stoga je preporučljivo nositi adekvatnu obuću i odjeću, izbjegavati grmlje i visoku travu, te pažljivo pregledati svaki korak.

Iako su poskoci prirodno plašljivi i rijetko napadaju bez povoda, svaki susret s ovim zmijama izaziva nelagodu.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Next Post

Zrinjski novom pobjedom na +6 ispred prvog pratitelja

U utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Zrinjski je ostvario minimalnu, ali vrijednu pobjedu nad Slobodom u Tuzli rezultatom 1:0. Pobjednički pogodak za momčad iz Mostara postigao je Stefano Surdanović u 35. minuti, preciznim udarcem koji je ostavio domaćeg vratara bez šanse. Dok je prvo poluvrijeme ponudilo uzbudljiviju […]