TOMISLAV ČOLAK: ZAŠTO HRVATSKI BRANITELJI UMIRU PRIJE STAROSTI?

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

 

U Registru hrvatskih branitelja nalaze se imena 508.605 hrvatskih branitelja, od kojih je u Domovinskom ratu poginulo 8.397 a još se vode kao nestali 437 hrvatskih branitelja.

157.037 hrvatskih branitelja ima status dragovoljca Domovinskog rata jer su se u obranu domovine uključili do 15. siječnja 1992. g.

Do danas je umrlo oko 100.000 hrvatskih branitelja, od kojih ogromna većina nije doživjela kronološku dob od 65 godina kao dobnu granicu u definiranju starije osobe.

192.422 hrvatska branitelja u Domovinskom ratu su provela više od godinu dana, a svi ostali proveli su manje ( 1 dan 55 HB, 14 dana 14.000 HB, 30 dana 38.000 HB, do tri mjeseca 101.000 HB, 6 mjeseci 163.000 hrvatskih branitelja ).

Imajući to u vidu nebrojeno puta tražili smo od Ministarstva hrvatskih branitelja da se utvrdi tko su umrli hrvatski branitelji , njih sada već 100.000.

Jesu li to dragovoljci Domovinskog rata, ratnici koji su proveli najviše vremena u ratu i tukli prvu crtu bojišnice. Do danas to nije provedeno.

U 2023. godini prosječna doživljena starost za muškarce u  Republici Hrvatskoj  iznosila je 75,4 godine života.

Malo tko je od ovih 100.000 umrlih hrvatskih branitelja doživio prosječnu starost za muškarce u  Republici Hrvatskoj od 75,4 godine života.

Postavljamo pitanje odgovornima, najprije Ministarstvu hrvatskih branitelja.

Zašto umiru hrvatski branitelji a nisu ostarjeli ?

Treba se suočiti s činjenicama i početi rješavati problem preranog umiranja hrvatskih branitelja.

Sve drugo su nebriga, neodgovornost i ostavljanje stvari onakvim kakve jesu.

 

Tomislav Čolak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Next Post

Apel Hrvatima u Njemačkoj, isprintajte i pošaljite na njemački savezni sud: Kaznena prijava protiv Christiana Schmidta

U prilogu donosimo Kaznenu prijavu protiv Christiana Schmidta, koji je i dalje građanin Njemačke i odgovara sudovima u Njemačkoj ako ne prijavljuje kazneno djelo prikrivanja ratnog zločina ili radi za strane zemlje protivno interesima Njemačke. Kako se Sud u BIH boji Schmidta, čak priznaju zakone koje on protupravno izmjeni, moguće […]
Članak 234a njemačkog Kaznenog zakona (Strafgesetzbuch – StGB) nosi naziv “Verschleppung”, što se prevodi kao “Otmica” ili “Protupravno odvođenje”. Sadržaj članka 234a StGB: Stavak 1: Tko drugoga prijevarom, prijetnjom ili silom odvede ili navede da se premjesti u područje izvan važećeg područja ovog zakona, ili ga spriječi da se od tamo vrati, te ga time izloži opasnosti da bude progonjen iz političkih razloga i da pritom, u suprotnosti s načelima vladavine prava, pretrpi štetu na tijelu ili životu kroz nasilne ili samovoljne mjere, bude lišen slobode ili znatno oštećen u svojoj profesionalnoj ili ekonomskoj situaciji, bit će kažnjen kaznom zatvora ne kraćom od jedne godine. Stavak 2: U manje teškim slučajevima, kazna je zatvor od tri mjeseca do pet godina. Stavak 3: Tko priprema takvo djelo, bit će kažnjen kaznom zatvora do pet godina ili novčanom kaznom. Napomena: Ovaj članak se odnosi na protupravno premještanje osobe u drugo područje gdje bi mogla biti izložena političkom progonu i ozbiljnim kršenjima ljudskih prava

Pretplatite se