Zrinjski napunio mrežu islandskog prvaka

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

Nogometaši Zrinjskog upisali su visoku pobjedu u prvom susretu trećeg pretkolu Uefine Europske lige nad Breidablikom. Prvak BiH svladao je prvaka Islanda rezultatom 6:2.

Plemići su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali goste i uspjeli su postići pet pogodaka.

Odmah na startu, u drugoj minuti utakmice Tomislav Kiš je načeo mrežu Islanđana. Matija Malekinušić zabio je u 22. minuta za 2:0, a u 30. Kiš je ponovno bio strijelac za 3:0.

Novi problemi za Breidablik uslijedili su u 32. minuti kada je Viktor Karl Einarsson isključen zbog drugog žutog kartona.

Do odmora Zrinjski je postigao još dva gola. U 33. zabio je Nemanja Bilbija, u 40. ponovno je strijelac bio Malekinušić.

U nastavku Antonio Ivančić pogodio je u 56. za 6:0.

Iako sa šest golova u mreži i igračem manje gosti se nisu predavali, a nagrada za hrabru igru stigla je 64. minuti kada je Anton Ludviksson smanjio na 6:1.

Deset minuta kasnije Gisli Eyjolfsson svaldao je domaćeg vratara za 6:2.

Do kraja utakmice ima je Zrinjski ko nekoliko sjajnih prigoda, ali se rezultat više nije mijenjao.

Bh. prvak tako će u uzvratu sljedećeg tjedna imati četiri gola prednosti.