Od šljunčanih plaža Neumskog zaljeva i brojnih iznimno prihvatljivih smještajnih kapaciteta na jadranskoj obali, preko Parka prirode Hutovo blato, povijesnog nasljeđa Počitelja, Blagaja i Mostara, vjerskog turizma u Međugorju pa do ruralnih područja sjeverne Hercegovine, Hercegovačko-neretvanska županija, jedna od onih koje su predvodnice turističkih potencijala BiH u cjelini, već u samom početku sezone bilježi odlične rezultate.
Govoreći o samim pokazateljima iz dosadašnjeg tijeka turističke sezone, ove godine može se zaključiti, naglasio je, kako su sjajni rezultati, a podaci kojima raspolažu su od 10 do 15 posto veća posjećenost kada govorimo o posjetima na cijelom području HNŽ-a u odnosu na protekle godine. – Nadam se da ćemo oboriti podatke iz 2019. godine, koja je bila, što se tiče turističkih pokazatelja, rekordna, a mi kao Turistička zajednica Hercegovačko-neretvanske županije dat ćemo sve od sebe da pomognemo – poručuje V. d. direktora Turističke zajednice HNŽ-a Anđelko Maslać.
Na kraju se osvrnuo i na pitanje prometne povezanosti, a poglavito kada govorimo o zračnom prometu, te je naglasio kako Zračna luka Mostar radi odličan posao uvođenjem niza novih linija. Sve to samu ponudu županije diže na višu razinu, uz naglasak kako je Zračna luka prepoznata kao važan segment uvezivanja ne samo Mostara već i drugih lokalnih zajednica s brojnim svjetskim destinacijama. – Zračna luka ima veliki potencijal i vjerujem kako će u godinama koje su pred nama ispuniti sva očekivanja. Mi smo kao Turistička zajednica HNŽ-a s njima potpisali memorandum o suradnji te se nadamo da će se ta suradnja nastaviti i u budućnosti u cilju snažnijeg povezivanja županije s atraktivnim destinacijama – naglasio je.
Usvajanje Strategije razvoja turizma u Federaciji BiH za razdoblje 2022. – 2027. godina ključan je korak kojim je ovaj entitet dao naglasak na održivi razvoj, odnosno razvoj koji će se voditi idejom zaštite okoliša i bit će usmjeren na ljude u cilju povećanja turističkih resursa u korist lokalnog stanovništva.