Plenković: Na granici s BiH neće biti žice jer s druge strane žive Hrvati

admin
0 1
Read Time:1 Minute, 9 Second
Srbija i BiH trebaju uskladiti vizni režim s EU, a problem ilegalnih migracija treba rješavati na vanjskoj granici bloka, primarno na granicama Grčke i Bugarske s Turskom, rekao je hrvatski premijer Andrej Plenković u ponedjeljak.

Problem ilegalnih i nezakonitih migracija moramo rješavati na vanjskoj granici EU, na vanjskoj granici šengena i to prije svega na granicama Grčke i Bugarske s Turskom, rekao je Plenković novinarima u Pazinu.

Naglasio je da je nužna stroža politika viznog režima koje BiH te Srbija trebaju uskladiti s viznom politikom EU.

Ne može se doći u zračnu luku u Beograd ili u Sarajevo i nakon toga se od turista pretvoriti u nezakonitog migranta, rekao je Plenković.

Odbacio je mogućnost žice na granici sa susjednom BiH.

Hrvatska ima preko 6000 policajaca na granici, čuva svoju granicu, nema žicu na granici s BiH niti će imati jer s druge strane žive i Hrvati i svi građani BiH, rekao je hrvatski premijer.

Ministar unutarnjih poslova RH Davor Božinović rekao je u četvrtak da se provodi kriminalističko istraživanje koje bi trebalo rasvijetliti okolnosti pucnjave s teritorija BiH kojoj su u srijedu svjedočili policajci na graničnom području kod Rakovice nakon što su grupu migranata spriječili da uđu u Hrvatsku.

Ministar je ocijenio da je u posljednjih nekoliko tjedana pojačan pritisak ilegalnih migranata te dodao kako policija primjećuje nervozu među krijumčarima i migrantima s druge strane granice, prenosi Hina.

www.jabuka.tv

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Next Post

BiH i njezinim žiteljima potrebne su sustavne održive mjere

Većina žitelja u zemlji teško živi, a ekonomisti pritom upućuju na potrebu reformi kojima bi se podigao životni standard Građani u Bosni i Hercegovini teško žive, smatra većina građana, ali i stručnjaci iz oblasti ekonomije i financija. O kvaliteti života građana ne brinu mnogo predstavnici vlasti dok traže više novca […]

Pretplatite se