Ovih dana objavljena je statistika iz Hrvatske koja kaže kako je broj osoba koje iz Hrvatske dolaze u Njemačku od 2019. u stalnom padu, a postoji i još jedna novost.
Od 2013., kad je Hrvatska ušla u Europsku uniju, hrlilo se u Njemačku. To je bio novi val iseljavanja jer su se za one s hrvatskim dokumentima otvorile granice. I taj broj je rastao jer je Njemačka olakšavala ulazak u zemlju i za ostale narode u BiH.
A onda dolazi doba pandemije koronavirusa i 2020. godina, koja je trebala biti rekordna po odlascima zbog novih pravila koja su najavljivana za ožujak spomenute godine, postaje godina kada mnogi prate situaciju i ne odlaze tek tako. Ruku na srce, nastavilo se odlaziti i 2021., kad se situacija s pandemijom donekle smirila, no nije to više bilo grlom u jagode kao prije.
Ovih dana objavljena je statistika iz Hrvatske koja kaže kako je broj osoba koje iz Hrvatske dolaze u Njemačku od 2019. u stalnom padu, a postoji i još jedna novost.
Drugačija statistika
Neprilagodba migranata
Također, podsjetio je i na ono što današnje roditelje tjera da djecu odgajaju na ovim prostorima. – Vani je popularna “woke” kultura i to je na određen način postao alat indoktrinacije, da se nešto što nama nije svojstveno želi prikazati normalnim.
Istaknuo je i migrante koji se teško prilagođavaju u Njemačkoj i koji žive od socijalne pomoći, što znači da netko za njih mora zaraditi tu pomoć, a to su, među ostalim, i ljudi s ovih prostora. – Da se ne spominje i porast nasilja, kojeg je sve više – zaključuje sugovornik. Ljeto je tek počelo, a od dijaspore ćemo zasigurno doznati mnogo toga što im najviše smeta u “obećanoj zemlji”, koja u posljednje vrijeme i nije popularna kao što se čini.